Jak wybrać dobry żel aloesowy? Przegląd preparatów i ich zastosowanie.
Zaktualizowano: 7 maj 2020
Żel aloesowy to preparat niezastąpiony przy dolegliwościach skóry głowy. Łagodzi świąd, pieczenie, wspomaga odrastanie włosów. Pomaga zaleczyć łojotok i atopowe zapalenie skóry. Jest świetną bazą dla wcierek. Warto mieć go w domu.
Jak stosować żel aloesowy?
* Możesz nakładać go bezpośrednio na skórę głowy.
Stosuj go doraźnie, gdy dokucza Ci świąd albo regularnie raz w tygodniu jako kurację podtrzymującą stan naskórka.
* Używaj jako wcierki lipidowej.
Wystarczy połączyć żel aloesowy z 2-3 kroplami naturalnego oleju, np. z ogórecznika lekarskiego (gdy masz łojotok) lub jojoba (gdy męczy Cię łupież).
* Korzystaj z niego jak z wcierki pobudzającej porost.
Połącz żel aloesowy z kropelką olejku eterycznego, np. z bergamotki (przy łojotoku) czy geraniowy (przy skórze suchej).
* Stosuj jako preparat zabezpieczający naskórek przed farbowaniem.
Przed zastosowaniem, możesz go połączyć z cięższym olejem, np. rycynowym lub z Colostrum Bovinum.
Jak często używać aloesu, by było to bezpieczne?
1-3x w tygodniu to wystarczająca częstotliwość.
Pamiętaj, by robić dzień lub dwa przerwy pomiędzy wcierkami. Jeśli jednak działasz łagodząco, możesz stosować go kilka dni pod rząd.
Czy są przeciwskazania do stosowania żelu aloesowego?
Żel aloesowy jest zwykle świetnie tolerowany, ale jak na każdą substancję, tak i na aloes, możesz mieć uczulenie. Zrób próbę na skórze za uchem, by mieć pewność, że jest dla Ciebie bezpieczny, jeśli jesteś alergikiem. Po 24h bez reakcji możesz zastosować na skórę.
Jeśli zdarzały Ci się podrażnienia po żelu aloesowym, upewnij się, że dotyczyły one faktycznie aloesu, bo żele często są łączone z różnymi dodatkami i to one mogły być przyczyną kłopotów ze skórą.
Aloes jest bezpieczny dla kobiet w ciąży.
Czym różni się żel aloesowy od naturalnego soku z aloesu?
Żel aloesowy ma konsystencję zawiesiny/ żelu. Zawiera substancje osłaniające naskórek. Naturalny sok z aloesu jest substancją czystą, aktywnie tonizującą. Działa bardzo intensywnie. Może podrażniać wrażliwy naskórek. Skuteczny jako wcierka na porost.
Czy mogę stosować żel aloesowy na włosy?
Tak, możesz stosować go raz na dwa tygodnie jako podkład pod olej. Poprawi jego wchłanialność.
Inne zastosowania:
* Możesz też dodać go do maski, by poprawić jej działanie nawilżające.
* Zastosowany bez spłukiwania może zastąpić stylizator przy delikatnych włosach.
* Możesz nim rozcieńczyć zbyt mocny usztywniający żel do włosów.
PRZEGLĄD ŻELI ALOESOWYCH Z APTEKI
Aloepanten, pielęgnacyjny żel do cery suchej i wrażliwej
Kosmetyk ma działanie powlekające, może zadziałać komedogennie, ale przy bardzo suchym, atopowym, łuszczącym się naskórki będzie skutecznie koił. Z uwagi na tłustawy skład nada się do pielegnacji włosów, a spora ilość kopolimerów sprawi, że sprawdzi się jako lekki stylizator dla średnioporowatych włosów.
Aloes nie jest głównym składnikiem tego żelu.
Na początku składu glikol propylenowy, który jest dobrym nawilżaczem, ale może powodować podrażnienia nadwrażliwych skalpów.
Silnie gojący o dość niskim pH, przywraca płaszcz hydrolipidowy naskórka.
Jedyny minus to zawartość DMDM, który, co prawda, może podrażniać nadwrażliwe alergiczne skalpy, ale znajduje się w niewielkim ilościach na samym końcu składu.
Intensywnie zakwaszający żel zawierający rozmaite ekstrakty: z kwiatu lotosu, wąkroty azjatyckiej, bambusa, ogórka, kukurydzy, kapusty, arbuza. Sporo jak na żel aloesowy. Jest to kosmetyk naturalny bazujący na aloesie i sporą ilością dodatków. Jeśli szukasz czystego aloesu, nie jest nim Holika. Jest jednak jednym z lepiej tolerowanych kosmetyków łagodzących naskórek. Wysoki PEG może jednak podrażniać i działać komedogennie.
Mocno nawilżający żel z dużą zawartością aloesu. Bardzo prosty, krótki skład. Skuteczny preparat dla skóry podrażnionej, z łojotokiem. Konserwanty na końcu składu, bezpiecznie. Użyty tu nawilżacz może wykazywać działanie podrażniające, komedogenne przy skalpach nadwrażliwych.
Żel zawierający głównie silnie podrażniające konserwanty.
Bardzo słaby skład. Na skórę? - NIE!
Masz w domu i nie wiesz, co z nim zrobić? Dodawaj do masek na długość włosów. Będzie skutecznym nawilżaczem-półproduktem. Nie stosuj na skórę. Ponieważ zawiera sporo konserwantów, będzie dobrą bazą do naturalnych masek.
Skin79 Aloe Aqua Smoothing Gel, łagodzący żel aloesowy
Zawiera sporą ilość wyciągu z aloesu, bo ponad 99%. Pozostałe substancje to łagodząca allantoina i substancje utrzymujące wilgoć. Produkt zawiera drażniące konserwanty i miętę pieprzową, więc może podrażniać wrażliwą skórę głowy. Szkoda, że skład nie kończy się po pierwszych konserwantach. Żel ma dodatki w postaci ekstraktów łagodzących: wyciąg z pierwiosnka, przywrotnika, krwawnika. Jeśli więc szukasz żelu aloesowego to jest to żel ziołowy a nie czysto-aloesowy.
Wskazany dla skóry suchej, pergaminowatej, niepracującej.
Żel aloesowy. Nic więcej. Bez kombinacji i dodatków. Prosty, krótki skład. Konserwanty bezpieczne, dobrze tolerowane, nie podrażnią skóry. Świetna baza i kosmetyk do samodzielnego zastosowania. Ciekawy zagęstnik o jednoczesnym działaniu nawilżającym i wiążącym wilgoć. TAK!
Aloesove, Regenerujący żel do twarzy, ciała i włosów
Przyjemny żel nawilżająco-natłuszczający z aloesem. Zawiera sporo substancji regulujących płaszcz hydrolipidowy naskórka. Zagoi drobne podrażnienia, skutecznie zadziała przy atopiach. Bezpieczny dla alergików. Doskonały dla skóry z łupieżem.
Aloesowy żel ziołowy, z kardamonem i wyciągami roślinnymi łagodzącymi naskórek. Natłuszczający, powlekający. Skorzysta z niego skóra wymagająca poprawy pracy - sucha, cienka i pergaminowata, z wypadającymi włosami. Spisze się jako wcierka na porost włosów dla atopowego naskórka.
Podsumowanie
Zwracaj uwagę na skład kosmetyku, który kupujesz.
Opis czy sama nazwa nie zawsze przekłada się na zawartość. Świadomy wybór przekłada się na oczekiwane działanie preparatu i zwiększa możliwości jego wykorzystania do różnych celów.
Comments